Top

WORKSHOP NEZEVLI JEN TAK – Neratovice

WORKSHOP NEZEVLI JEN TAK – Neratovice

ŽIVÉ NÁMĚSTÍ

 

Piána na ulici + Nezevli jen tak

 

Happening nebo architektura? Co probudí k životu náměstí mezi paneláky a železnicí?
Přijeďte do Neratovic navrhovat s místními a tvořit skrze děje. Výsledkem bude jeden ideální den na živém náměstí v měřítku 1:1!

 

CO: workshop na oživení veřejného prostoru spolu s místními a skrze děje
KDY: 21-23.4. navrhovací část, 26-29.6. realizační část
KDE: náměstí Republiky a předprostor Společenského domu v Neratovicích

 

 

Pokud byste si chtěli představit neratovické náměstí, máme pro vás tři nápovědy – zeleň, mládí a chemii. O Neratovicích se říká, že jsou zelené, takže si přimyslete hodně, ale opravdu hodně travnatých ploch a stromů. Patří k těm nejmladším městům u nás, takže v klidu zapomeňte na zdobná průčelí historických budov a můžete začít přemýšlet, co je nahradilo. Určitě to bylo něco, co se výtečně hodilo na ubytování nově příchozích pracovních sil do chemického gigantu Spolana po druhé světové válce. Rovnou vám prozradíme, že přes celé prostranství jezdí vlak, protože trať se zastávkou mezi paneláky přece jen nebývá zvykem. Přidejme parkoviště, kašnu a jsme doma – vítejte na náměstí Neratovicích!

 

 

Během první navrhovací části vzniknou nápady na to, jak celý prostor uchopit, definovat a oživit. Úkolem v druhé části bude tyto myšlenky překlopit do skutečnosti a uspořádat na poslední den workshopu happening, který bude modelovou situací fungujícího veřejného prostoru. Výsledkem celé akce bude ideální – živé náměstí v Neratovicích 1:1. Cestu k němu nebudou tvořit jen hmotné zásahy, spíše naopak – ty by měly být jen podpůrnými prvky pro děje, které chceme nastartovat.

 

 

Klíčová je spolupráce s místními, protože právě kombinace vašeho nezaujatého pohledu a jejich uživatelské zkušenosti může vést k originálnímu řešení na míru reálným potřebám. Cílem je maximálně vtáhnout místní obyvatele do dění, vyvolat mezi nimi diskusi a podnítit jejich nadšení a zájem o prostor, kolem kterého každý den jen procházejí. Skrze nový zážitek jim chceme otevřít oči, nabídnout jiný úhel pohledu na rutinně známé místo a ukázat, že právě tohle místo mezi paneláky a železnicí by mohli mít vážně rádi.

 

PŘIHLÁŠKY A VÍCE INFO